בניית תוכנית עסקית

כתיבת תוכנית עסקית

כתיבה של תכנית עסקית היא אחד מהצעדים העיקריים והמשמעותיים בהקמת מיזמים או בשיקום בי עסק הזקוקים לסיוע בייעוץ עסקי. יש לבצע את הצעד הזה אך ורק באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בכך, ובמקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. לכתיבת תכנית עסקית יש כמה כללים מרכזיים שחשוב להכירם. צלצלו לקבלת כל המידע 054-444-4158

5 כללים מרכזיים לצורך בניית תוכנית עסקית מקצועית

זה אולי מובן מאליו, אך חשוב בכל זאת לציין זאת. בניית תוכנית עסקית חייבת להיעשות על ידי אנשי המקצוע ביחד עמכם, ובשיתוף פעולה מלא ושקיפות ברמה גבוהה. את בניית התכנית יש לבצע על בסיס 5 כללים בסיסיים ומרכזיים:

 • הכירו את השוק

חשוב להכיר את השוק, לדעת מי המתחרים שלכם ולבנות מסגרת אסטרטגית בהתאם לכך. הישארו מעודכנים על ההתפתחויות בתחום שלכם, זה יעניק לכם מידע חשוב לבניית תוכנית ממוקדת ורלוונטית.

 • הכירו את הלקוחות שלכם, גם הפוטנציאליים

היכרות טובה ומדוקדקת של קהל יעד ולקוחות פוטנציאליים וקיימים היא מה שיביא אתכם לתוכנית עסקית מדויקת. דאגו לאבחן גיל, תחומי עניין, עיסוק, הרגלים ועוד. כך תוכלו לדעת בדיוק מול מי אתם עומדים, ואיך להגיע לליבם של הלקוחות שלכם העתידיים והנוכחיים.

 • שקיפות זה כל הסיפור

הקפידו להיות ברורים. הדבר הכי חשוב בזמן שאתם מתחילים בניית תוכנית עסקית הוא לשמור על שקיפות, להיות ברורים ולהיות צמודים למבנה המותג. דברו בשפת המותג, אך עדיין בגובה העיניים והלקוחות שלכם יראו מותג אמין, עסקי, מקצועי שחושב על טובתם לפני הכל.

 • יש לכם מחיר, וחשוב שהוא יהיה מדויק

התמחור של המוצרים שלכם, או השירות שלכם הוא חלק בלתי נפרד מהמותג והתוכנית העסקית. כאשר אתם בונים תכנית רלוונטית ציינו מחיר מדויק עד כמה שאתם רק יכולים. בססו את התמחור על סמך השוק, על סמך פעילות, על סמך עלויות תחזוקה ובחנו היטב גם את המתחרים.

 • שימו מטרה מציאותית

כשמדובר על עסקים בכלל ועל בניית תכניות עסקיות בפרט חשוב להיות מדויקים ומציאותיים ככל שרק אפשר. הערכה ריאלית תציג לכם תרחיש אמיתי שתוכלו להיערך לו כראוי.

אל תתפשרו על איכות ומקצועיות ברמה גבוהה

זה לא סוד, בית העסק שלכם, המותג שלכם, מפעל החיים שלכם הוא הבית השני ואתם צריכים לעשות כל מה שאתם יכולים על מנת שיהיה הטוב והיעיל ביותר. בחירה באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה שיעניקו לכם את הליווי המקצועי והאישי כבר מהרגע הראשון יובילו אתכם וביחד אתכם אל מסלול טוב לחיים מקצועיים רווחיים ופוריים.

כתיבת תוכנית עסקית

הכנת תוכנית עסקית

כל תוכנית עסקית היא דרך חכמה להתנהלות עתידית טובה בעסק שלכם. זהו למעשה המסמך הניהולי החשוב ביותר שהמטרה שלו היא לתת לכם תמונה בכל צד אפשרי הקשור לעסק החל משיווק ועד להכרת קהל היעד לעומק. אנחנו בטוחים שאתם יודעים ואף רוצים לבצע את התוכנית לבד, אך עדיין, מומלץ במקרה זה להשאיר את כתיבת והכנת התכנית העסקית לידיים מקצועיות המתמחות בכך, ומיד גם תבינו מדוע.

הכנת תוכנית עסקית – אתם לא לבד

תכנית עסקית מקצועית מתבססת על חמישה סעיפים חשובים וכל איש מקצוע המתמחה בנושא זה חייב להכיר אותם:

 • הכירו את המתחרים

הדבר החשוב ביותר והטוב ביותר שכדאי שתעשו הוא להכיר את המתחרים ואת התחרות בשוק בו אתם עוסקים. ברגע שתעשו זאת יהיה לכם קל לנווט את התכנית העסקית שלכם לפי הנורמה בשוק, ולהיות בעלי יתרון על פני המתחרים.

 • הכיר את קהל היעד שלכם

היכרות של קהל היעד הפוטנציאלי על בסיס מה הלקוחות שלכם צריכים ומה אתם מציעים להם היא הדרך הטובה ביותר להתאמה מושלמת. בצעו מחקר נרחב על צרכי הלקוחות, ובדקו האם השירות או המוצר מתאימים.

 • כתבו תכנית עסקית ברורה וישירה

תכנית עסקית ברורה וישירה תהיה אבן דרך שתוביל אתכם להצלחה. על התכנית להיות קצרה, לא יותר מ15 עמודים ולהניח את העקרונות המרכזיים לתכנית עבודה מסודרת החל מניהול לקוחות ועד לשיווק ופרסום.

 • יש לכם מחיר

דאגו לתמחר את השירות או את המוצרים שאתם מציעים לקהל היעד באופן ריאלי. התמחור מושפע מהמיקום שלכם, מההשקעה בו, מהמשאבים, חומרי הגלם, ידע ונסיון של אנשי המקצוע וכמובן סקר שוק נרחב אצל המתחרים, ובכלל בשוק בו אתם עוסקים.

 • תהיו ריאליים

מאד קל לבנות הרים וגבעות על תכנית ונייר, אבל חשוב ומומלץ להישאר ריאליים ככל שניתן בתכנית העסקית. מטרות, יעדים, תמחור ומשימות עסקיות. כל אלו חייבים להיות ריאליים, צמודים ומבוססי מחקר וסקירה וכמובן, בשקיפות מלאה מול אנשי המקצוע והצוות.

הכנת תוכנית עסקית ברמה גבוהה ואיכותית היא צעד חשוב מאד. לא מדובר רק בהתקשרות עם משקיעים או שותפים אלא בתכנית שתהיה לכם פונקציונלית לקבלה של החלטות משמעותיות בעולם העסקים. אנשי מקצוע ברמה גבוהה ידעו ללוות אתכם ברמה האישית והמקצועית ולהעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר.

בניית תוכנית עסקית לעסק קטן

בניית תוכנית עסקית לעסק קטן

כל עסק חייב שתהיה לו תוכנית עסקית מסודרת. בין אם זוהי תוכנית עסקית לפני שהעסק נפתח ובין אם זוהי תוכנית עסקית כאשר העסק כבר פעיל. תכנית זאת מבוססת על מטרות עסקיות ועל הדרך הטובה ביותר להשיג אותן, וחשוב שהיא תיבנה על ידי אנשים המתמחים בעולם העסקים, ובכתיבת תכניות עסקיות.

בניית תוכנית עסקית לעסק קטן אינה מורכבת כמו שאתם חושבים

נכון שלבנות תכנית עסקית זה לא מורכב מדי אבל יש לכך שתי מטרות עיקריות המצריכות התערבות של אנשים המתמחים בעולם זה. המטרה הראשונית היא יצירה של תוכנית יישומית למנהלי העסק. המטרה השנייה היא גיוס משקיעים פוטנציאליים.

כאשר אנחנו מסתמכים על שתי מטרות אלו, זה הרגע שבו צריך לשבת עם אנשי המקצוע אותם בחרנו בקפידה ולבחון יעדים ריאליים המתבססים על סקר שוק נרחב, בחינת המתחרים וידע עסקי תוך ניהול משא ומתן ותמחור ריאלי, שעדיין יעניק גם רווח.

ממה בנויה תוכנית עסקית טובה?

התכנית העסקית מגדירה את המטרות באופן ברור וישיר ומתכננת חלוקה של משאבים קיימים להשגת היעדים.

היא תוכל לאפשר לכם לקבל תמונה מלאה ואינדיקציה לצאת ממצבי משבר, להתמודד עם סיטואציות לא צפויות ובכלל, להיות מלווים ועם ביטחון מלא בניהול העסק.

התכנית כוללת בתוכה מגוון של פרמטרים מרכזיים החל משיווק ועד לניהול כספים וניהול לקוחות, וחשוב להכיר את הפרמטרים ההלו לעומק:

 • המוצר או השירות שאתם מציעים

חשוב להבין מה המוצר או השירות שאתם מציעים מעניק ללקוחות שלכם. להבין איך משווקים את המוצר, איך מוכרים אותו ואיזה ערך יש בו שאין אצל המתחרים שלכם.

 • היבט עסקי לתכנית

פיתוח מודל עסקי כולל בתוכו חשבון הוצאות, חשבון הכנסות ואף צפי עתידי של תזרים המזומנים.

 • היבט טכנולוגי עסקי

בהיבט הטכנולוגי חשוב לפרוש את כל היתרונות של העסק ברמת החדשנות הטכנולוגית, של המוצר, של השירות, להבדיל את עצמכם מהמתחרים ולהסביר כיצד כל המערכת שלכם עובדת באופן הכי ישיר, פשוט וקל.

 • היבט שיווקי עסקי

ההיבט השיווקי העסקי הוא מאד חשוב. יש לפרט על הליכי השיווק גם ברמת אופליין וגם ברמת אונליין ולדאוג לכך שכל סעיף יקבל את מלוא הפירוט להגעת היעד ברמה השיווקית.

בסופו של דבר, כיום לכל עסק מתבצעת בניית תוכנית עסקית בין אם עסק קטן ובין אם עסק גדול. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את האנשים עליהם אתם יכולים לסמוך, ולדעת שאתם בידיים הטובות ביותר. מוזמנים ליצור קשר עוד היום 054-444-4158

עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן